Alan Adı (Domain) Sorgulama
Süper!

Süper, Satın Alınmaya Uygun!

Satın Alınabilir

Satın Al

Alan Adınızı Profesyonel Alan Adı Özellikleri ile Yönetin!Profesyonel Domain Yönetimi

Satılık Domain Platformu

Satılık alan adı platformu ile alan adlarınızı kolayca satışa çıkartın, domain arama sonuçlarında ücretsiz listelenin, açık artırmasız hızlıca satın ve %100 Ticodie güvencesi ile ödeme alın.


7/24 Destek Hizmeti

E-posta, telefon ve canlı destek hattı üzerinden dilediğiniz an gerçekleştirmek istediğiniz tüm alan adı işlemleri için ihtiyaç duyduğunuz desteğe kolayca, beklemeden ulaşın.


Ücretsiz Transfer Kilidi

Bilginiz dışındaki transferleri engelleyen güvenlik kilidi sayesinde alan adınızı koruma altına alın. Bu sayede alan adınız başka hiç bir alan adı kaydedicisine transfer edilemez.


İç Domain Transferi

Ticodie kullanıcı hesapları arasında dilediğiniz kullanıcıya sahip olduğunuz alan adını transfer edin. Üstelik bu işlemi hiçbir kısıtlama olmadan ve ekstra ücret ödemeden gerçekleştirin.

Sıkça Sorulan Sorular
Domain, bir web sitesinin internet üzerindeki adı ve adresidir.Alan adları, “ip adresi” denilen, bilgisayarların birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir.
Domain, bir web sitesinin internet üzerindeki adı ve adresidir.Alan adları, “ip adresi” denilen, bilgisayarların birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir.
Ticodie müşteri hesabınıza giriş yaparak, Alan Adı Yönetimi > Aktif Alan Adları > Yönet > Yenile ekranından yenileme işlemi yapabilirsiniz.
.com.tr uzantılı alan adı tahsisi için aşağıda belirtilen evraklardan istenenleri iletmeniz gerekmektedir.
  1. Faliyet Belgesi(Ticaret Odasından alınan)
  2. Ticari Sicil Gazetesi
  3. Alan Adı Tahsis Formu
  4. Eğer firmanız kişi üzerine ise kişinin kimlik fotokopisi
  5. Eğer başvurduğunuz alan adı firma ünvanınızla alakalı değilse ve bir markanızsa Marka Tescil Belgesi

Hazırlanan evrakları ulaştırmak için ilgili belgeleri tarayarak .jpg .pdf gibi formatlarda müşteri hesabınızda yer alan mail adresiniz üzerinden [email protected]'e mail iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınız destek ekibi tarafından işlem altına alınarak, kayıt işlemlerinin tamamlanması için gerekli süreç başlatılacaktır.
Alan adı satın aldığınızda ilk olarak müşteri hesabınızın onaylı olup olmadığı kontrol edilir. Eğer yeni kayıtlı kullanıcı iseniz ve müşteri onayınız henüz yapılmamışsa, alan adı aktivasyonu öncesi bu işlemin yapılması gerekmektedir. Bu işlem için mesai saatleri içerisinde belli aralıklarla tarafımızca arama yapılarak, bilgilerinizin teyit edilmesi sağlanmaktadır. Bu süre içerisinde beklemek istemiyorsanız, 0 (850) 255 15 29 destek hattımızı arayabilir ve ya panelde kayıtlı mail adresinizden [email protected] adresimize mail göndererek müşteri onayı için aciliyet belirtebilirsiniz. Müşteri onayı bir defaya mahsus yapılan bir işlem olup, sonraki alımlarınızda ürün aktivasyonları hemen sağlanmaktadır.
Belgesiz adsoyad.com.tr kaydı için T.C. Kimlik Numarası kullanılmaktadır. Bu nedenle kimlik bilgileri ile birebir uyuşan ad soyad alan adı başvurularında belge gerekmemektedir. Ancak, zaman zaman kimlik bilgileri ile başvurulan alan adının uyuşmaması ya da Mernis sistemine bağlanırken teknik bir problem oluşması halinde, T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi talep edilebilmektedir.
.TR uzantılı alan adı ödemesi yapıldıktan sonra, online başvuru formunun doldurulması ve istenilen belgelerin gönderilip başvurunun tamamlanması gerekmektedir.
Belge gerektirmeden satın alabileceğiniz en populer .TR uzantılı alan adları aşağıdaki gibidir. web.tr, biz.tr, gen.tr, name.tr, info.tr
Domain Transferi; Bir alan adı kaydının tescil edildiği firmadan, başka bir firmaya aktarılması veya aynı firmadaki farklı müşteriye aktarılmasıdır.
Com.tr alan adının taşınabilmesi için Link: https://ticodie.com.tr/alan-adi/tr-gerekli-belgeler IdariSorumluDegisikligi.pdf adresindeki dosyayı doldurmanız ve alan adınız için https://ticodie.com.tr/alan-adi/transfer adresinden "com.tr" uzantısını seçerek transfer siparişi oluşturarak ödeme yapmanız gerekmektedir. Sonrasında 'Sorumlu Değişiklik Formunu' tarafımıza iletmeniz halinde işleminiz kısa süre içerisinde gerçekleştirilecektir. Alan adı transferiniz için başvuru sağlandıktan sonra 48 saat içerisinde olumlu/olumsuz tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Müşteri panelinize giriş yaparak Alan Adı Yönetimi > Aktif Alan Adlarınız bölümüne tıklayınız. İlgili alan adını seçtikten sonra Yönet butonuna, sonrasında açılan sayfadan Başka Müşteriye Transfer butonuna tıklayarak, alıcı kullanıcının müşteri numarasını ve kendi TC kimlik numaranızı girerek transfer işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra e-posta adresinize gelecek olan onay mailine tıklayarak onay vermeniz gerekmektedir. Son olarak alıcı kullanıcı da müşteri paneline giriş sağlayarak ana sayfadan transfer hizmetleri bölümünden tranferi kabul ederek işlemi tamamlamalıdır.
Transfere onay verilmesi durumunda aynı gün transfer edilir.
Hayır, herhangi bir ücret alınmaz.